قرآن كتاب يك قرن نيست و برای همه قرون است و مسلمانان بايد دوای دردهای خود را از اين كتاب دريابند. اگر بناست ما مفسر قرآن تربيت كنيم، بايد مقدمات تفسير را قبلاً به افرادی كه تحت تربيت هستند، آموزش دهيم وگرنه افراد تفسيردان می‌شوند، اما مفسر قرآن نخواهند شد حفظ قرآن از اين جهت مهم است كه علاوه بر انس با قرآن سبب می‌شود تا فرد به معانی آن آشنا شود و در مباحث تفسيری از آن بهره‌ ببرد. آیت الله سبحانی(حفظه الله)
  • قران
    مثل برای یادخدا

  • مسابقات سراسری طلاب حوزه های علمیه
    برگزاری مساقات سراسری در 98 برگزار می گردد

ارتباطات

 

اوقات شرعی
نوا
  مقام معظم رهبري مدظله - تدبر در قرآن

   

طلیعه انس

 

 

بسم الله الرحمن الرحیم

 

طرح طلیعه انس

مقدمه

قرائت قرآن، نخستین گام جهت انس با قرآن کریم است که زمینه­ساز پرهیزکاری و رستگاری است. با تداوم تلاوت قرآن همراه با تدبر و تعقل و عمل به آیات نورانی آن، رسیدن به قله انسانیت دست­نیافتنی نخواهد بود.

مرکز قرآن و عترت حوزه­های علمیه، جهت ارائه برنامه­ای مناسب برای تلاوت روزانه قرآن بر اساس فرمایش ائمه معصومین علیهم­السلام مبنی بر تلاوت روزانه حداقل پنجاه آیه از قرآن کریم افتخار دارد طرح «طلیعه انس» را ارائه نماید. با اجرای این طرح هر ختم قرآن در 110 روز واقع می­شود.

این طرح به دو صورت فردی و گروهی قابل اجرا می­باشد.با اجرای این طرح بصورت گروهی و توزیع دفترچه طلیعه انس میان 110 نفر، هر روز یک ختم قرآن و پس از 110 روز، 110 ختم قرآن  واقع خواهد شد.

 

شميم حكمت و عترت

 

در محضر قرآن و عترت
قرآن از دیدگاه بزرگانجرعه‌ای از کلام وحیدانستنی‌هاحکایات و اندرزهاپیامک

.