طرح طلیعه بندگی

بسم الله الرحمن الرحیم

طرح طلیعه بندگی

مقدمه

دعا رابطه‌ی معنوی میان خالق و مخلوق و رشته‌ی پیوند میان عاشق و معشوق است. «دعا، یاد دوست در دل راندن و نام او بر زبان آوردن و كلید عطا و وسیله‌ی قرب الی الله و مخ عبادت و حیات روح است.»1

ادعیه منقول از ائمه معصومین علیهم السلام  سرشار از معنویت و معارف عالی است. بدون شک یکی از بهترین منابع دعا، صحیفه گرانقدر سجادیه است که از زبان امام زین­العابدین علیه­السلام صادر شده است.

مرکز قرآن و عترت حوزه­های علمیه،افتخار دارد تا در راستای انس با این کتاب شریف گامی هر چند کوچک برداشته و طرح «طلیعه بندگی» را ارائه نماید.

این طرح به دو صورت فردی و گروهی قابل اجرا می­باشد. با اجرای این طرح بصورت فردی، روزانه حدود 4 صفحه به همراه ترجمه قرائت شده و هر ختم صحیفه سجادیه در 70 روز واقع می­شود. و در صورتی که این طرح بصورت گروهی اجرا شود، هر روز یک ختم صحیفه و پس از 70 روز، 70 ختم صحیفه واقع خواهد شد.

پیشنهاد می­شود شرکت­کنندگان در این طرح از ترجمه روان استاد «حسین انصاریان» استفاده نموده و چنانچه در فهم عبارتی از کلام امام علیه­السلام با سوالی مواجه شدند به شرح این کتاب گرانسنگ با نام «دیار عاشقان» اثر استاد «حسین انصاریان» مراجعه نمایند.

 

 

 

1. علامه حسن زاده آملی، نور علی نور، ص 9